EGYH-KCP-17-P-0142 A Magyarországi Evangélikus Egyház Üllői úti Országos Központjának megújítása

u24-fotodokumentacio.pdf   613.1 kB
u24-fotodokumentacio-1.pdf   613.1 kB
u24-fotodokumentacio-2.pdf   613.1 kB
Fotódukementáció

A Felújítás során megújult az egyház országos központja. Az Országos Gyűjtemények (könyvtár, levéltár, múzeum) terei, raktárai, az adminisztrációt biztosító országos iroda, kialakításra kerültek a Déli és az Északi Egyházkerületek hivatali helyiségei. Az alagsorban közösségi terek (ebédlő, tornaszoba, előadóterem került kialakításra. Megújult a józsefvárosi templom és a gyülekezet közösségi terei is.

A felújítás eredményeképpen méltó és biztonságos környezetbe kerültek a levéltári és könyvtári dokumentumok, korszerű, fejlesztést is lehetővé tevő elhelyezést kaptak a gyűjteményi raktárak. Az épületek üresen álló, műszaki állapotuk miatt kihasználatlan helyiségei hasznos funkciót kaptak. A Józsefvárosi gyülekezet esztétikus, fenntartható tereket kapott hitéleti célra. Az ifjúsági munka számára vonzó klubhelyiség került kialakításra. Az intézmények dolgozóinak munkakörülményei javultak, csökkent a zajterhelés, egészségesebb lett az irodákban a levegőminőség, a világítás.