Infoblokk

Navigáció
 

TOP-1.4.1-16-BS1-2017-00025 A szarvasi Bacsó utcai óvoda infrastrukturális fejlesztése

top-bacso-002.jpg
 
top-bacso-002.jpg

Kedvezményezett: Magyarországi Evangélikus Egyház Támogatás összege: 70.000.000 Ft Támogatási intenzitás:100% Megvalósítás helyszíne: 5540 Szarvas, Bacsó Béla utca 11-13. A Projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2018. év 01. hó 01. nap. A Projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2018. év 12. hó 31. nap. http://benka.hu/index.php/hu/cikkeink/2019-2020-tanev/1438-megujult-a-bacso-utcai-ovoda

Az épület az 1900-as évek elején létesült, a korszakra jellemző hagyományos építészeti stílusban és a korszaknak megfelelő szerkezeti kialakítással létesült. Az épület a fennállásának időtartama alatt többszöri átalakításon, bővítésen esett át. Az ingatlan 1997. év óta a Magyarországi Evangélikus Egyház tulajdonában van. Az óvodaépület bővítése, az új tulajdonos által 2010. évben történ, ahol a meglévő részhez fogadó-öltöző, kazánház és előtér helyiségeket, valamint akadálymentes rámpát építettek. Az épület műszaki állapota jelentősen leromlott, felújításra szoruló, ezért az üzembentartó az épület műszaki felújítását határozta el és a beruházás megvalósítása érdekében pályázatot nyújtott be a „TOP-1.4.1-16” kódszámú pályázati felhívásra.

A projekt során az alábbi infrastruktúrafejlesztési munkák valósultak meg:

Falszigetelés a falak padlószint feletti szakaszos kibontásával, a felület kellősítésével, bitumenes vastaglemez elhelyezésével, valamint a téglaszerkezet helyreállításával és kiékelésével. A falszigetelési- és falszárítási munkálatok elvégzésével az óvodaépület további talajvíz következtében történő károsodása kizárt, amely nagyban hozzájárul az egészséges környezet alakításához.

A homlokzati felületeken meglévő ablakok cseréje, a csoportszoba melletti raktár természetes szellőzésének biztosítására az üvegtégla helyett szintén új ablak készült. 

Az akadálymentesség biztosítása érdekében a fő rendeltetésű helyiségekben 110/210-es névleges méretű ajtók kerültek elhelyezésre, míg a raktárak 100/210-es ajtókat kaptak.

 A régi épületrész fafödém szerkezetű volt, amely a korábbi időszak építési technológiája, valamint a későbbi szerkezeti károsodások miatt nem sík felületű, helyenként vakolatpótlásokat igényel, ezért célszerű volt, a később bővített részekhez igazodóan álmennyezettel ellátni, amely fölé szálas hőszigetelő anyag elhelyezése a hőszigetelő képesség javítása érdekében volt indokolt. A tervezett álmennyezet hőtechnikai-, esztétikai követelmények mellett az egységes világítótestek elhelyezését is megkönnyítette.

A belső térben kialakított padlásfeljáró helyiség elbontásra került, ezáltal a meglévő melegítőkonyha is nagyobb teret kapott, az elbontott helyiség helyén további tároló szekrény helyezhető el. A meglévő fogadó-öltöző helyiségből történő könnyűszerkezetes leválasztással egy többcélú, több funkciójú helyiség alakult ki.

Az épület vizesblokkjai szintén nem voltak megfelelőek, a többszöri csőtörés és szennyvíz dugulás a gépészeti hálózat és a szaniterek cseréjét tette szükségessé.  Az épület végén található második gyermek mosdó-WC helyiség az épület egy félnyeregtetős toldalékában került kialakításra. 

 A korszerűsítés során az épület tetőszerkezetének szükséges mértékű felújítására is sor került. A tetőcserép, és elvetemedett tetőlécek elbontását követően, új ellenléc, tetőfólia és cserépléc, valamint cserép került elhelyezésre, ereszcsatorna került kiegészítésre.

A korszerűsítés során az épület elektromos hálózata is felülvizsgálatra került és a szükséges mértékű vezeték-, szerelvény- és világítótest csere valósult meg. 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek