EGYH-KCP-20-P-0127 - Magyarországi Evangélikus Egyház Salgótarjánban és környékén tervezett beruházásai

Magyarországi Evangélikus Egyház Salgótarjánban és környékén tervezett beruházásai A szerződött támogatás összege: 579 000 000 forint A támogatás mértéke: 100%, vissza nem térítendő támogatás

A Salgótarjánban található helyszínek kapcsán szükség volt az Építésügyi Hatóság és Örökségvédelmi Osztály bevonására. A hét helyszínen - salgótarjáni evangélikus templom, salgótarjáni evangélikus imaház, salgótarjáni gyülekezeti épület, salgótarjáni lelkészlakás, Zagyvapálfalva evangélikus templom, Karancslapujtő evangélikus templom, Ságújfalu evangélikus imaház- a helyi műszaki koordinátor és a menedzsment bevonásával a Gyülekezet tisztázta a műszaki tartalmat, illetve több alkalommal helyszíni bejárásokat tartott. A tervezési program pontosítása és kiegészítése minden helyszín vonatkozásában megtörtént.

A salgótarjáni evangélikus templom felújításának kivitelezése az örökségvédelmi engedélyezési eljárások és a műszaki tartalom többszöri módosítása után folytatódik. A toronyóra és a harang felújítása befejeződött, a szerződés teljesítése megtörtént. Az orgona restaurálására irányuló szerződés megkötésre került, a nyertes vállalkozó megkezdte az orgona szétszerelését és a sípokat elvitte.

A salgótarjáni evangélikus imaház kivitelezésének beszerzési eljárása lezárult, a kivitelezés 2024. januárban indult el.

A salgótarjáni lelkészlakás helyszínen a felújítási munkák ütemterv szerint haladnak.

Zagyvapálfalván az evangélikus templom felújítása lezárult. A kerítés, a felszíni vizek elvezetése és a tereprendezéssel kapcsolatos munkák kivitelezése elkészült. A műszaki átadás-átvétel megtörtént, a munka befejeződött.

A karancslapujtői evangélikus templom felújítása befejeződött A kivitelezés közben fény derült pótmunkák szükségességére, a hibalista javítása elkészült, a templommal kapcsolatos munkálatok befejeződtek, a műszaki átadás-átvétel megtörtént.

A Ságújfalun lévő imaház felújításának kivitelezése megtörtént. A munka átadásra került és befejeződött a kivitelezés.