REB-15-E-0043 Luther képeskönyv- szabadtéri installáció

Tábla készült a kormány támogatásával

Támogatási összeg: 1 000 000 Ft

Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma

Támogatáskezelő: Emberi Erőforrás Támogatáskezelő

Támogatás intenzitása: 100%.

A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya a reformáció 500. évfordulójának alkalmából készítette el az Evangélikus képeskönyvet, amely az evangélikus egyház történetét és jelenét, valamint a reformáció országunkra gyakorolt hatását foglalja magába. A 600 kilós óriáskötetet hazánk több településén, így Csomádon, Gyónon, Zalaegerszegen, Nagykanizsán, Kaposváron, Balatonbogláron, Székesfehérváron, Dunaújvárosban, Kiskőrösön, Gyomaendrődön, Tótkomlóson, Enesén, Győrújbaráton, Szákszenden, Mosonmagyaróváron, Sopronban, Celldömölkön, Körmenden, Zalaistvándon, Kőszegen, valamint Budapest több helyszínén, a Bosnyák téren, a Városligeti fasorban, valamint a Budai várban is kihelyezték.